Logo Nadace O2

Boj se šmejdy pokračuje. Jejich šanci na úspěch teď může zmenšit i škola vašeho dítěte

Šíření online gramotnosti a podvědomí o nebezpečích číhajících v online prostoru není jen tak. Je to běh na dlouhou trať. Proto Nadace O2 i v letošním roce opět vypisuje grantovou výzvu a rozdá celkem 5 000 000 korun mezi základní školy. Část grantu jim můžete pomoci získat i Vy. Jak na to?
Boj se šmejdy pokračuje. Jejich šanci na úspěch teď může zmenšit i škola vašeho dítěte

2. 11. Nadace O2 spouští novou grantovou výzvu O2 Chytrá škola pro základní školy po celé České republice. Není vám lhostejná výuka vašich dětí a online gramotnost? Ani nám není! Pokud stejně jako my v dnešní době vnímáte tohle téma za důležité, nenechávejte si informaci o grantu pro sebe. Máte možnost pomoct škole získat částku 100 000 korun na digitální vzdělávání od Nadace O2. 

 Vše je snadné! Řekněte své škole o grantu, ať si zapíše termín 2. až 30. 11. V tomto období mají školy možnost posílat své projekty. Vše důležité se dočtete na webu O2 Chytré školy, případně své dotazy miřte na tým Nadace O2 nebo si klikněte na webinář pro žadatele. Samotné přihlášení a vyplnění žádosti je pak už na konkrétní škole. 

A kolik škol již bylo tímto způsobem podpořeno? Za všechny ročníky jsme mezi 165 základních škol rozdělili 14 829 759 korun a zajistili tak proškolení celkem 38 075 účastníků z řad učitelů, studentů a veřejnosti. Díky Nadaci O2 získali informace například o sociálních sítích nebo načerpali odvahu v boji s online predátory.

„To jsem nevěděla, co vše o mě organizace typu Google a Facebook Společnost Facebook v roce 2004 založil Mark Zuckerberg a během dalších let z ní udělal největší a nejznámější sociální síť na světě. Tato platforma umožňuje uživatelům komunikovat se svými přáteli, sdílet fotografie, videa a využívat mnoho různých webových aplikací. Tato síť nabízí i funkce jako např. Marketplace (bazar). Společnost Facebook vlastní i sociální sítě Instagram Instagram je sociální síť pro sdílení fotografií a videí, které lze přímo v aplikaci upravovat pomocí řady filtrů. Aplikaci lze využít i pro živé vysílání nebo pro chatování. Platformu vlastní společnost Facebook. a WhatsApp. Jde tak o silný marketingový nástroj. vědí. Budu si dávat větší pozor na to k čemu dám přístup, až si budu instalovat novou hru. Promyslím si, než dám příspěvek na Instáč, jestli bych to dala přečíst mamce, tak to asi bude v pohodě.“ ZŠ Da Vinci – žáci

„Jsme pyšní na to, díky našemu projektu bude méně nešťastných dětí a naopak spousta šmejdů číhajících na internetu "ostrouhá". ZŠ T.G.Masaryka, Ortenovo nám. - učitel

Pomáhejte s námi, vzdělávat veřejnost v bezpečí na internetu a naučit je moderním technologiím.

zjistěte více na stránce výuka Čepice