Logo Nadace O2

Zkuste si… digitální pexeso, zábavné kvízy nebo akademii pro rodiče. Gamifikace je trend doby

Že je vzdělávání nuda? Tak to vás rádi uvedeme z omylu, protože nová záložka Zkuste si… je plná zábavných ale vzdělávacích aktivit. Čeká na vás třeba interaktivní pexeso, které si můžete zahrát až ve čtyřech hráčích, nebo kvíz o dezinformacích. Vyzkoušeli jste si všechno? Možná ani nevíte, že jste obětí gamifikace.
Zkuste si… digitální pexeso, zábavné kvízy nebo akademii pro rodiče. Gamifikace je trend doby

Gamifikace je poměrně nové slovo, které ale začíná být ve společnosti, marketingu i vzdělávání čím dál skloňovanější pojem. Vychází z anglického slova „hra“ (game) a ve stručnosti můžeme gamifikaci popsat jako použití herních prvků a herních principů v neherním prostředí. Tato metoda je založená na tom, že každý si zkrátka rád hraje. A proč právě nadšení ze hry nepřevést i do tak mrzutých aktivit, jakou je například učení?  

Díky zapojení herních prvků se tak učení a vzdělávání stává nejen pro děti atraktivnější. Už to není povinnost, ale zábava! Příkladem můžou být třeba zajímavé kvízy nebo videa.  

A tak se dostáváme k nové záložce na portále Bezpečně v síti.cz – Zkuste si… V ní najdete například již zmiňované interaktivní pexeso až pro čtyři hráče, sérii videí Akademie pro rodiče s O2 Guru nebo třeba podcast Linky bezpečí. Vyzkoušeli jste si už třeba kvíz Ověřte, nevěřte? 

V záložce na vás čeká nejen zábava, ale i ponaučení. Objevte všechny aktivity v Zkuste si… a vyzkoušejte si gamifikaci na vlastní kůži.  

Autor:  Kateřina Neumannová, Tým Bezpečně v síti.cz 

zjistěte více na stránce výuka Čepice