Logo Nadace O2

Nechovejte se bezpečně na internetu jen jeden den v roce. Prevence je základ

V úterý se uskutečnil Den bezpečnějšího internetu, během kterého jsme si všichni mohli připomenout zásady bezpečného chování v online světě. Nadace O2 na možná internetová rizika a hrozby upozorňuje dlouhodobě prostřednictvím různých aktivit. Manažerka Nadace O2 Dominika Herdová například zúčastnila zajímavé konference, jejíž záznam si už nyní můžete pustit z pohodlí domova. Protože prevence je stavebním kamenem bezpečí.
Nechovejte se bezpečně na internetu jen jeden den v roce. Prevence je základ

Den bezpečnějšího internetu se slaví ve stovkách zemí po celém světě a letos připadl na 7. února. Nadace O2 se k této iniciativě přidala a zapojila se například i do odborné konference, kterou pořádalo národní Safer Internet centrum od sdružení CZ.NIC společně s Ministerstvem vnitra a odborem prevence kriminality.  

Téma konference, zvyšující se kybernetická kriminalita, je více než aktuální. Proto pokud se chcete ponořit do světa kyberútoků a online hrozeb, neváhejte si odbornou diskuzi pustit ze záznamu. Protože přeci jen, pokud člověk pozná možná rizika, je větší šance, že se jim vyhne.  

Nadace O2 prostřednictvím svého portálu O2 Chytrá škola pomáhá školám i učitelům lépe poznat svět technologií a internetu. Díky odborným materiálům mají všichni přístup k podkladům, které mohou například využít při výuce.  

Do Dne bezpečnějšího internetu se zapojila i Základní škola Mládí Orlová, kdy si žáci 9.B dali za úkol podpořit právě tuto iniciativu. „Společně se zamysleli, co bylo pro ně důležité slyšet a vidět o bezpečnosti na internetu v průběhu základního vzdělávání. Právě oni měli možnost díky získaným grantům O2 Chytrá škola zažít 3 preventivní programy, a to v letech 2019 a 2022,“ popisuje školní metodička prevence Lenka Pastirčáková.  

Mladším spolužákům představili záludné situace ze života na internetu prostřednictvím své prezentace, kterou si můžete prohlédnout i vy. Stačí jen jednoduše naskenovat QR kód a listovat.  

 

Den bezp. internetu 2023 - Prezentace Google 

Načerpejte důležité informace z online světa a buďte v bezpečí před online hrozbami v průběhu celého roku. Všechny zajímavosti, aktuality i odborné materiály najdete buď na portále O2 Chytrá škola nebo na informačním portále Bezpečně v síti.cz

Autor: Kateřina Neumannová, Tým Bezpečně v síti.cz   

zjistěte více na stránce výuka Čepice