Logo Nadace O2

Zažijte se svými dětmi OFFLINE. Seriál vás vezme do světa, ve kterém slovo internet neexistuje

Jak by vypadal svět, ve kterém nejsou telefony ani internet, ale přesto je plný haterů, selfíček i filtrů? Na to odpoví nejen dětem devítidílný seriál na Rádiu Junior. Zažijte společně dobrodružství v paralelní dimenzi a můžete vyhrát odměnu.
Zažijte se svými dětmi OFFLINE. Seriál vás vezme do světa, ve kterém slovo internet neexistuje

Přemýšlíte, co byste s dětmi poslední dny prázdnin dělali? Nebo někam jedete a už vás omrzelo poslouchání písniček? Anebo jen hledáte pohodový podcast, který je nejen zábavný, ale má i myšlenku? V tom případě je seriál OFFLINE na Rádiu Junior přesně pro vás!  

Poslouchejte s dětmi příběh o Lindě a Matyášovi, kteří se ocitli v podivném světě bez internetu a telefonů. Krátké epizody zábavnou formou představí problematiku online světa – filtry, reklamy, hejty nebo algoritmy. V každém díle navíc dostanete úkol, a pokud splníte všechny, můžete vyhrát zajímavé odměny.  

Představit někdy problematické aspekty internetové světa nemusí být pro rodiče jednoduchý úkol. I prostřednictvím jednotlivých epizod můžete ale dětem vysvětlit, jak třeba fungují filtry na sociálních sítích a k čemu slouží. Vypnout online svět totiž nemusí být nic jednoduchého, protože kybernemoci Nadměrné používání informačních a komunikačních technologií má na zdraví člověka velmi často negativní dopad. Pojí se s tím také celá řada onemocnění, se kterými jsme se v minulosti běžně nesetkávali. Ta se označují jako tzv. kybernemoci. Kybernemoci se týkají jak fyzického, tak i duševního zdraví člověka a setkává se s nimi téměř každý aktivní uživatel digitálních technologií. a závislost na internetu může přerůst v závažný problém. Vyzkoušejte si s dětmi třeba kvíz, jak dlouho dokážete být bez telefonu nebo jestli mají sítě vliv na vaše zdraví.   

Více o zdraví v online světě najdete v knihovně témat O2 Chytré školy.  

Autor: Kateřina Neumannová, Tým Bezpečně v síti.cz  

zjistěte více na stránce výuka Čepice